Csirimojó Kiadó → Inkább ifjúsági fejlesztőfüzet, mint klasszikus értelemben vett gyerekkönyv. Megvalósításában (papír, tipográfia, kötészet) átgondolt, befejezetlensége befejezésre, alkotásra, gondolkodásra ösztönöz. Túlmutat az unalomig ismételt megoldásokon, kockázatvállalása és újítani vágyása már önmagában értékelendő a magyar könyvpiacon. Színes cérnafűzésének játékossága hab a tortán!
Czakó Zsolt → A kötészet színes cérnáinak vidámsága üde felfedezésként hat egy-egy lapozás utáni fekete-fehér oldalra való megérkezésnél.
Barbora Müllerová → Az UNFINISHED semmiképpen sem tipikus gyerek- vagy tizenéveskönyv. Leginkább a könyv alapgondolatát értékeltem, továbbá az anyaghasználatot és a színes kötészeti cérnát – a kötet szépségét azonban némileg csorbítja a színezőlapok inkoherenciája, amelyek ilymódon nem alkotnak vizuálisan kompakt ciklusokat. A mű elsősorban friss megközelítésmódjáért érdemeli meg a kategóriaelsőséget – ezek kivitelezése azonban elmarad a tökéletestől.
SUBMACHINE → A kasírozatlan kötészeti tábla segítségével megháromszorozott vastagság, a színes cérna használata, vagy akár a kortárs művészek segítségül hívása egy színező elkészítésekor mind-mind annak a mindsetnek az előhívását szolgálják, amelyben az ember (akár gyerek, akár nem) leül és nekiáll firkálni. A választott belívpapír és a teljes kinyílást lehetővé tevő kötészet pedig mindent elkövet, hogy semmi ne akassza meg a flow-t.
Sipos Máté → Néha a kiemelkedő teljesítmény egyenlő azzal, hogy nincsen benne hiba. Az pedig, hogy a konkrét kategória – tinédzsereknek szóló kortárs művészeti színezőkönyv – mennyire számít fikciós műfajnak, az már egy másik kérdés.
Viski Noémi → Látszik, hogy ezt a műfajokon átívelő kiadványt gondosan tervezték: ésszerű papírválasztás, a tartalomhoz illő borító és kötés, helyénvaló tipográfiai megoldások. Nem tipikus gyerekkönyv-kategóriás darab, mégis olyan tervezői gesztusok vannak benne, amelyekkel szívesen találkoznánk a hagyományos ifjúsági és gyerekkönyveknél is.