Balla Dóra → A kevesebb több. A könyv design tekintetében és arányrendszereiben is hibátlan, él és élni hagy. Nem uralkodik, nem nyomja el a bemutatott tartalmat, de jelenléte mégis erős, kitölti a teret és tökéletes össz¬hangban áll a bemutatott képi anyaggal.
Bárdi Anna → A design nagyszerűen betölti a funkcióját, ami jelen esetben a képi tartalom dominanciájának megtámogatása. Merész gesztus a borító cím és más szöveges tartalom nélkül megtervezett front oldala, ami jól illik a designkoncepcióba.
Déri Ákos → Úgy titkolja el magát a könyvterv, ahogy tette ezt Tót Endre 40 évig a kötetben található festményeivel. Szilárd emléktábla, élei egyenesek, az tűnik föl, hogy mennyire nyugodt.
Istvánkó Bea → Letisztult, egyszerű, progresszív tervezés jellemzi. A design abszolút a tartalom szolgálatában, elegánsan egészíti ki a jelentős alkotói életművet tárgyaló kiadványt.
L2 → A könyvterv visszafogott, a tervező jó érzékkel lépett hátra egyet a művek érdekében. Ez a tervezői attitűd párosul egy hasonlóan nagyvonalú és biztos tipográfiai tudással.
Szilágyi Róza Tekla → A letisztult, jó arányérzékkel kiválasztott oldaltükrök, a tervező szinte saját karakterét háttérbe szorító profizmusa mind a Tót Endre-életmű friss és meglepő gesztusfestészeti felfedezésének tökéletes bemutatását teszik lehetővé. A gondosan megválasztott műrészletek, valamint a munkák tiszteletteljes használata is ezt a tervezői döntést erősítik.
Valuska László → Tót Endre munkássága szétfeszíti egy művészi album kereteit. A könyvtervezés során nem új kontextusokat akartak létrehozni, hanem a fotók, festmények, részletek és információk visszafogott bemutatásával végeredményben magukra a művekre irányították a figyelmet, ami nem kis dolog.