Balla Dóra → A könyv szétfeszíti kereteit, rendkívül izgalmas minden téren. Egyszerre dokumentál, klasszikus és kortárs, kérdez és válaszol. A tervezés, az anyaghasználat és kivitelezés magas minősége minden téren a mezőny élvonalába emeli.
Bárdi Anna → Jó példája annak, amikor egy szűk körnek szóló mű izgalmas formai megoldásai révén kiemelkedő esztétikai élmény nyújt és ezáltal sokkal szélesebb rétegeket ér el.
Déri Ákos → Fölülírott győztes esetében talán megengedett a szakma egyik legmodorosabb kifejezése. Egy igazi könyvtárgy ugyanis. A hangsúly a talánon van.
Istvánkó Bea → Igazán nagy volumenű könyvtárgy egy nagy horderejű történeti témához. A tetemes szöveges tartalmat üdítő ritmusban tagolja a képanyag és a kreatív designelemek. Kitűnő papírválogatás és kötészet jellemzi.
L2 → Nagyfokú részletességgel megtervezett könyv, finom illusztrációk, a könyv korszakait lekövető tipográfia és szedéstükrök, egyedi anyaghasználat. Minden részlete odafigyeléssel készült és kompromisszummentes.
Szilágyi Róza Tekla → A könyv vizuális gazdagsága, valamint a megvalósításában használt anyagok szinte egyértelműen kiemelték a mezőnyből, amelyben versenyzett. A választott vizuális nyelv láthatóan segíti a hosszú éveken átívelő történet, a két világháborút, valamint a szibériai hadifogságot megjárt nagyapa életútjának, a helyzet történelmi súlyának megismerését – a történet tükrében pedig kifejezetten szép megoldásnak tartom a lexikonra emlékeztető könyvtárgy létrehozását.
Valuska László → Ez a könyvtárgy emlékmű: Katona András építészmérnök dédapja két világháborúban és a szibériai hadifogságban írt emlékiratait rendezte kötetbe. És miközben emlékmű, egyben virtuális túra időben és térben, grafikai és könyvtechnikai megoldásokkal megmutatja és fogyaszthatóvá teszi a történelemben a személyest.